- Nou
BOS-G60-Pro este un sistem de stocare HV Deye de 61,44 kWh energie nominală și 55,3 kWh energie utilizabilă, format din 12 module LiFePO4 de 5,12 kWh în serie. Tensiunea nominală este de 614,4 V, curentul nominal de 100 A, gradul de protecție IP20, comunicația CAN2.0 sau RS485, iar greutatea de aproximativ 622 kg.
BOS-G60-Pro este un sistem de stocare de înaltă tensiune cu baterii litiu-fier-fosfat (LiFePO4), din seria Deye BOS-G Pro pentru aplicații comerciale și industriale la scară mică. Este format din 12 module BOS-G-Pack5.1 în serie, cu energie nominală de 61,44 kWh și tensiune nominală de 614,4 V, montate într-un rack de 19 inch.
Sistemul are 12 module de baterie în serie, cu o putere nominală DC de 55,3 kW. Curentul recomandat de încărcare și descărcare este de 50 A, cel nominal de 100 A, iar curentul de vârf la descărcare, timp de 2 minute la 25 °C, de 125 A. Energia utilizabilă se referă la o adâncime de descărcare de 90 %.
Sistemul se conectează la un invertor extern; seria BOS-G Pro permite conectarea în paralel a până la 16 rack-uri de baterii și funcționarea cu până la 10 invertoare în paralel AC. Durata de viață este de 6000 de cicluri la 25 ± 2 °C și 0,5C, până la 70 % din capacitate.
| Tip celule | LiFePO4 |
|---|---|
| Energie modul | 5,12 kWh |
| Tensiune nominală modul | 51,2 V |
| Capacitate modul | 100 Ah |
| Număr de module în serie | 12 |
| Tensiune nominală de sistem | 614,4 V |
| Tensiune de lucru a sistemului | 528 ... 700,8 V |
| Energie de sistem | 61,44 kWh |
| Energie utilizabilă a sistemului | 55,3 kWh (90 % DoD) |
| Putere nominală DC | 55,3 kW |
| Curent recomandat de încărcare/descărcare | 50 A |
| Curent nominal de încărcare/descărcare | 100 A |
| Curent maxim de descărcare | 125 A (2 minute, 25 °C) |
| Temperatură de încărcare | 0 ... 55 °C |
| Temperatură de descărcare | -20 ... 55 °C |
| Temperatură de depozitare | 0 ... 35 °C |
| Port de comunicație | CAN2.0 / RS485 |
| Umiditate | 5 ... 85 % RH |
| Altitudine maximă | 3000 m |
| Grad de protecție | IP20 |
| Montare | Montare în rack |
| Adâncime de descărcare recomandată | 90 % |
| Durată de viață (cicluri) | ≥ 6000 (25 ± 2 °C, 0,5C / 0,5C, EOL 70 %) |
| Certificări | UN38.3, CE, CE-EMC, IEC62040, CEC, VDE |
| Dimensiuni (L x A x Î) | 530 x 602 x 2219 mm |
| Greutate aproximativă | 622 kg |
Datele tehnice au fost preluate de noi din fișa tehnică a producătorului și pot conține erori de transcriere. Pentru acuratețe 100 %, consultați fișa tehnică atașată.
Compatibilitățile sunt calculate automat din datele tehnice ale producătorilor și au caracter informativ. Pentru sisteme complexe, vă recomandăm să verificați configurația cu un consultant înainte de comandă. Detalii în Termeni și condiții